A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Оратівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Оратівської селищної ради

НСЗУ дає поради щодо хороших та взаємоввічливих стосунків між сімейними лікарями та пацієнтами.

Не відкладайте вакцинацію !!!

УСЕ МОЖНА ВІКЛАСТИ НА «ПІСЛЯ СВЯТ», ОКРІМ ВАКЦИНАЦІЇ На свята ми звикли влаштовувати сюрпризи близьким. Однак найкращий подарунок — це здоров'я та гарне самопочуття.

14:15 29.12.2021

БЕЗПЕЧНА НОВОРІЧНА ВІДПУСТКА

Для багатьох новорічні свята - це можливість здійснити довгоочікувану мандрівку, поїхати у відпустку чи відвідати батьків. Але сьогодні будь-яка подорож збільшує шанс отримати та поширити вірус. Відкласти поїздку та залишитися вдома - найкращий спосіб захистити себе та інших від COVID-19. Якщо ви все-таки плануєте відпустку, пропонуємо кілька порад. Безпечніше за все подорожувати власною автівкою. А краща компанія - це родина або ті, з ким мешкаєте разом. У разі відсутності машини, обирайте місце для відпочинку, куди легко дістатись одним видом транспорту - без пересадок та очікувань на вокзалі. Потрібно максимально обмежувати перебування у місцях скупчення людей. Тож купуйте усі квитки онлайн, а їжу та напої для подорожі краще взяти з собою у ланчбоксах та термосі. З’ясуйте заздалегідь, який рівень захворюваності у регіоні, де плануєте відпочинок. Інформація щодо тестування та стаціонарного лікування пацієнтів з COVID-19 у кожному регіоні є на дашборді НСЗУ https://cutt.ly/4jeIu1V, а тут https://cutt.ly/FjeIlSb оперативний моніторинг ситуації довкола COVID-19. Згадайте, чи уклали ви декларацію з лікарем первинки і чи маєте його контакт на випадок підозри на COVID-19 під час відпустки. Візьміть у дорогу запас масок та дезінфікуючого засобу для рук. Обов’язково одягайте правильно маску, перебуваючи в громадських місцях, у тому числі в автобусі, поїзді, літаку, таксі. Не варто вирушати у подорож, якщо маєте підозру або підтверджений COVID-19. Під час відпустки надавайте перевагу дозвіллю на відкритому повітрі замість закритих, погано провітрювання приміщень. Уникайте місця скупчення людей. Гарних свят та відпочинку!

14:13 29.12.2021

БЕЗПЕЧНЕ РІЗДВО У РОДИННОМУ КОЛІ

Новорічні свята тривають, і багато хто готується до Різдва. Чимало людей мають певні звички та традиції різдвяного святкування. Але сьогодні потрібно насамперед дбати про безпеку, вашу та ваших рідних. Нагадуємо, як провести Різдво безпечно. Найбезпечніший спосіб святкування Різдва - вдома, у колі людей, з якими ви разом мешкаєте в одній квартирі чи будинку. Радимо не запрошувати гостей, які мешкають в інших місцях чи містах. Особливо - найстарших рідних. Але підключіть бабусю з дідусем через відеозв’язок, і вони святкуватимуть поруч. Якщо звикли відвідувати службу в церкві, зробіть цього року виняток з правил. Замініть відвідини на перегляд онлайн-трансляції. Докладіть зусиль, щоб переконати своїх рідних старшого віку вчинити так само. Допоможіть їм знайти та налаштувати перегляд різдвяної трансляції. Порада віддавати перевагу онлайн-участі стосується будь-чого, а не тільки служби в церкві. Мова і про колядування, перегляд кіно, концерт, шопінг, зустрічі з друзями та рідними, які мешкають окремо. Залишатися вдома - найкращий спосіб захистити себе та інших. Ті, хто дотримувались різдвяного посту, подбайте про те, щоб вийти з нього з мінімальним стресом для організму. Запитайте поради у свого сімейного лікаря щодо правильного харчування після дотримання посту. Особливо, якщо маєте певні проблеми з травленням. Якщо ви все-таки вирішили запросити або відвідати гостей на Різдво, пам’ятайте, що чим ближче ви знаходитесь до інших людей, які можуть бути заражені, тим більший ризик захворіти. Так само щодо часу. Проводячи більше часу з людьми, які можуть бути інфікованими, збільшується ризик зараження. Тож радимо максимально обмежити кількість гостей, а збираючись у закритому приміщенні, пам’ятайте про провітрювання, етикет кашляння або чхання, окремий посуд для кожного та дистанцію за столом. Не долучайтесь до спільного святкування, якщо маєте підозру або підтверджений COVID-19. Або якщо чекаєте на результати тесту чи мали контакт з людиною, у якої діагностували короновірусну хворобу. Радісний переддень Різдва надихає всіх бути добрими та уважними до інших. Для цього не потрібно робити подвигів. Просто подбайте про тих, хто поруч та про тих, хто перебуває у групі ризику. Святкуйте, турбуючись про безпеку інших.

12:58 24.12.2021

Хто може отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19

Отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19 можуть люди з ВІЛ-інфекцією, деякими формами онкології, після трансплантації органів, особи, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та люди з рядом інших імунодефіцитних станів, відтепер можуть отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19 через 28-90 днів після другої, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

11:54 15.12.2021

Питання вакцинації від коронавірусної хвороби COVID - 19 розгянуто на засіданні виконавчого комітету.

Питання вакцинації жителів громади від коронавірусної хвороби COVID-19 розглянуто на засіданні виконавчого комітету Оратівської селищної ради. яке відбулось 25 листопада 2021 року під головуванням Оратівського селищного голови Галини ЛОШАК. Директор КНП «Оратівський ЦПМСД»  Олег ГАЛУШКА у своєму виступі зазначив: пандемія гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, не вщухає, а навпаки – набирає обертів. Кожного дня статистика хворих на ковід росте. Хворих все більше і більше, трапляються різні непередбачувані, часто трагічні випадки. Сімейні лікарі дуже завантажені. Працюють понад свої сили. Громадянам не потрібно панікувати,  нагнітати обстановку. Тож якщо пацієнт телефонує, а лікар не взяв слухавку – на це є певні причини, у нього надмірна кількість роботи! А щодо госпіталізації хворих на ковід, то кожен випадок індивідуальний. Ця хвороба важка і непередбачувана. Може бути раптове погіршення стану здоров’я. Тому не треба у всьому звинувачувати медиків. Всі працюють за протоколом, всі зацікавлені у тому, щоб вилікувати пацієнта та щоб все було добре. Рівень охоплення вакцинацією від коронавірусної хвороби дорослого населення громади складає близько 34% при необхідному 80%. Ми пропагуємо вакцинацію, бо щеплення рятує не від ковіду, а від смерті. Щеплений може заразитися на ковід, але має більше шансів, що перенесе хворобу легше. До речі, у всіх пунктах щеплень зараз є хороший вибір вакцин: Коронавак, Астразенека, Файзер і Модерна. Вакцини  в достатній кількості. Було наголошено на необхідності активного залучення старост до проведення роз’яснювальної роботи щодо вакцинації від COVID-19 серед населення. На закінчення своєї доповіді Олег Галушка вкотре закликав усіх вакцинуватися, захистити себе і своїх рідніх!

11:17 26.11.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень