A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Оратівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Оратівської селищної ради

Національна служба здоров’я виплатила понад 10,61 млрд грн за лікування пацієнтів з COVID-19 або з підозрою на нього

Дата: 11.12.2020 10:22
Кількість переглядів: 109

Національна служба здоров’я виплатила понад 10,61 млрд грн за лікування пацієнтів з COVID-19 або з підозрою на ньогоФото без опису

У листопаді в Україні госпіталізовано 63 958 пацієнтів з COVID-19. Їхня кількість, порівняно з жовтнем, зросла на 25%.
У листопаді рівень захворюваності на COVID-19 продовжував зростати. У минулому місяці виявили 349 тис нових випадків захворювання. Це - на 167 тис випадків більше, ніж у жовтні. Це майже стільки ж випадків, скільки виявили за весь час пандемії: станом на 1 листопада загальна кількість виявлених випадків становила 395 тис. 
Cтаном на 9 грудня, НСЗУ виплатила понад 10 мільярдів 611 мільйонів гривень за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього. З них 316 мільйонів 681 тисячу гривень 940 медзакладам, в яких є мобільні бригади, що виїжджають до людей з підозрою на COVID-19 і беруть зразки для тестування, Понад 4 млрд грн - 25 центрам екстреної медичної допомоги. Понад 6,2 мільярди гривень - 412 медзакладам за надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID.
Лікування пацієнтів з COVID-19 в стаціонарних умовах та взяття заборів для тестування у пацієнтів з підозрою на коронавірус мобільними бригадами є безоплатним для пацієнтів. У тарифі на оплату послуг медзакладів, які надають стаціонарну медичну допомогу таким пацієнтам, включено всі необхідні ліки та медичні вироби - як в умовах інтенсивної терапії, так і у відділеннях терапевтичного профілю. Заклад не має права вимагати гроші за ліки від пацієнтів.
Кількість пацієнтів госпіталізованих з COVID-19 у листопаді зросла на 25%, порівняно з жовтнем. Так, у листопаді госпіталізовані 63 958 пацієнтів. Ще понад 8,5 тисяч продовжили розпочате у жовтні лікування. 
Найбільше пацієнтів з коронавірусом у листопаді госпіталізували  у Києві - 6 321. Трійка лідерів серед областей - Одеська госпіталізовано 3 822 пацієнти, Харківська - 3 749 пацієнтів та Дніпропетровська - 3 719 пацієнтів.  Загалом протягом квітня-листопада до медзакладів госпіталізували майже 193 тис. пацієнтів з коронавірусом, з яких близько 18% лікувалися в умовах інтенсивної терапії.
У листопаді було створено близько 450 нових медичних команд, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, із яких 242 - неанестезіологічні команди. Зокрема, 25 команд у Львівській області, 23 - у Дніпропетровській, 21 - у Житомирській. Тож у листопаді пацієнтів з важким перебігом коронавірусної хвороби рятували 2 710 медичних команд. Середнє навантаження на одну медичну команду становило 27 пацієнтів.  Для порівняння, у вересні це навантаження становило понад 16 пацієнтів на медичну команду, у жовтні - 26 пацієнтів.

Рекомендоване навантаження складає 20 пацієнтів. За ініціативи НСЗУ з жовтня для оплати закладам застосовують коригувальні коефіцієнти за завантаженість медичних команд. У листопаді кількість закладів, де навантаження на медичні команди більше 20 пацієнтів, зросла майже в 15 разів, порівняно з жовтнем. І становить 290 лікарень.

Найвище навантаження на Дунайську обласну лікарню на Одещині - 111 пацієнтів на 1 команду. Київська міська клінічна лікарня №1 - 107 пацієнтів на 1 команду, Криворізька інфекційна лікарня №1 - та Одеська інфекційна лікарня  - 104 пацієнти на 1 команду.  

Кількість лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації, зросла. У травні таких лікарень було 240. У вересні - 343, у жовтні - 403. На сьогодні договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 має 470 медзакладів.
Сьогодні залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду кожному. Так, станом на 8 грудня  на основі даних ДП “Медичні закупівлі” відзвітували про залишки 114 форм лікарських засобів 617 лікарень. Щодо наявності залишків, необхідних для боротьби з COVID-19, в аптечних закладах, то на основі даних Держлікслужби відзвітували 2570 аптечних закладів. У них наявні 143 найменування препаратів, до складу яких входять 45 МНН.
Цю та іншу інформацію можна знайти на сайті НСЗУ на дашборді “Інформація про залишки лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19”. Тож власники лікарень можуть  моніторити реальну ситуацію та впливати зі свого боку також на наявність тих чи інших ліків. Адже місцева влада має забезпечувати організацію медичної допомоги в регіоні та піклуватись про мешканців своїх громад. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень