A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Оратівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Оратівської селищної ради

Рекомендації щодо проведення дезінфекції в житлових приміщеннях

Дата: 08.04.2021 13:53
Кількість переглядів: 129

Фото без описуЗахистіть себе та близьких (Рекомендації щодо проведення дезінфекції в житлових приміщеннях з метою запобігання поширення коронавірусу.)

Дезінфекція поверхонь у жилих приміщених (квартирах) є надзвичайно важливою ланкою в профілактиці зараження коронавірусом, тому що при акті кашлю, чханні відбувається утворення аерозолів, що складаються із дрібних крапель слини, мікроорганізмів і вірусів. Аерозолі затримуються в повітрі до ЗО хвилин і поширюються на відстань до 2-х метрів. Вірус може потрапити до організму через слизові оболонки  носа та рота, а також очей.

Європейський центр профілактики та контролю захворювань,рекомендує проводити дезінфекцію поверхонь у немедичних установах, де можливе інфікування СОVID-19, після попереднього їх очищення нейтральним мийним засобом. Під час прибирання знезаражують меблі, обладнання, крани і раковини, дверні ручки, підлогу.  Знезараження проводять дворазовим протиранням, або зрошенням.

Профілактична дезінфекція проводиться з метою попередження проникнення і розповсюдження збудника СОVID-19.

Найбільш часто дезінфікувати потрібно:

ванну кімнату: душову кабіну, змішувач, ванну, раковину, плитку на стіні, плитку на підлозі;

кухню: стільницю, кран, раковину, холодильник, шафи:

спальню: дверні ручки, комоди, шафи;

вітальню, дитячу кімнату: полиці, шафи, вимикачі, стільці.

По закінчення дезінфекції приміщення обов'язково провітрюють.

Профілактична дезінфекція включає також заходи особистої гігієни, часте миття рук з милом або протирання їх шкірними антисептиками, регулярне провітрювання приміщень.

Якщо людина з підозрою на коронавірус живе з родиною, необхідно максимально обмежити контакт з оточенням і дотримуватися мінімально припустимої відстані у два метри. За ознак вірусного захворювання ВООЗ рекомендує помістити людину до окремої спальні та користуватися окремою ванною кімнатою. Якщо людина, що перебуває на карантині, не може використовувати окрему ванну кімнату, вона має дезінфікувати туалет і ванну після кожного використання за допомогою доступних засобів для чищення.

Щоб обмежити поширення коронавірусу потрібно використовувати окремий посуд, рушники та інші подібні предмети побуту.

Необхідно також провітрювати квартиру кілька разів на день, дотримуватися правил гігієни, часто мити руки і посилити дезінфекцію поверхонь на кшталт стільниць, дверних ручок та екранів телефонів.

Важливо! Основне правило - ретельно мити руки з милом і водою не менше 15-30 секунд. Уникати дотику рук  до обличчя , що  також є однією з превентивних дій, оскільки коронавірус СОVID-19 передається крапельним шляхом.

Прибирання та дезінфекція у під’їздах багатоповерхових будинків повинні проводиться  щоденно із застосуванням дезинфікуючих розчинів звертаючи особливо увагу на

поручні, кнопки ліфтів, підвіконня, віконні огорожі, сходи на горище, опалювальні прилади, поштові скриньки, шафи для електрощитів, сходових площадках і маршах, ліфтах, місцях перед сміттєпроводами.

А також дезінфекції піддають місця біля контейнерів для відходів, майданчики перед входом у під’їзд .

Пам’ятайте, що краще запобігти захворюванню   ніж лікувати його!

Крім того, при проведенні дезінфекційних заходів в домашніх  умова, власними силами, слід,  безумовно дотримуватись, правил безпеки при роботі з дезінфектантами. А саме  підготовку розчинів  та їх  застосування здійснювати в засобах індивідуального захисту: рукавички, маска, окуляри.

Перед   відновленням використання приміщень, що оброблялися, після витримки експозиції,  провітрювати їх. Обов'язковим  є дотримання регламентів застосування деззасобів , вказаних  на упаковках, або в інструкціях до них.

Стосовно роботи підрозділів ДУ «Вінницький  обласний лабораторний  центр МОЗ України», то в період з початку епідемії COVID-19, мобільними дезінфекційними  бригадами , з профілактичною метою оброблено біля 1,5 тисячі об’єктів та ще біля 400 у вигляді заключної дезінфекції. Це транспортні засоби в тому числі і літаки, приміщення лікувальних закладів , адміністративних та промислових будівель, житлові приміщення, в  тому числі і у  вогнищах корона вірусної інфекції. Що безумовно, попереджує її розповсюдження.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень