Комунальне некомерційне підприємство "Оратівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Оратівської селищної ради
» Новини » Пацієнтським організаціям розповіли, як і навіщо користуватися відкритими даними
Пацієнтським організаціям розповіли, як і навіщо користуватися відкритими даними
Дата: 14.04.2021 13:54
Кількість переглядів: 119
Як дізнатися, скільки лікарні отримали коштів та як їх витралити? Як і навіщо користуватися електронними даними НСЗУ? Про це та інше говорили на зустрічі з пацієнтськими організаціями представники Західного та Східного міжрегіональних департаментів НСЗУ.
Майже два з половиною мільйони переглядів на дашбордах НСЗУ за рік та півмільйона за місяць, - стільки разів скористалися відкритими даними Національної служби здоров’я України. Про це на зустрічі з громадськими організаціями регіону розповіла директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.
“Такі високі цифри переглядів свідчать про те, що людям потрібна ця інформація. Пацієнти завжди можуть перевірити, де надається та чи інша послуга безоплатно за контрактом з НСЗУ, знайти на карті аптеку, яка працює за програмою “Доступні ліки”, щоб отримати безоплатні медикаменти. Що більше люди будуть використовувати ці дані, то більше будуть обізнані про свої права”, - зазначила Мар’яна Возниця.
Крім того, докладну інформацію можна також знайти на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій (ПМГ)”. В цьому розділі є карта місць надання послуг з ПМГ та інформація про укладені договори. В підрозділі “Розподіл сум договорів за групами послуг” за допомогою фільтрів за областями і медзакладами, будь-хто може подивитися, скільки той чи інший медичний заклад отримав коштів і на які послуги.
Також директорка Східного міжрегіонального департаменту Наталія Будяк розповіла громадським організаціям, як перевірити, скільки і на що медзаклади витрачають грошей. Це можна зробити у новому дешборді “Звіт про доходи та витрати надавачів медичних послуг (окремі показники)”.
“Це новий, але дуже важливий для громадськості дашборд. В ньому можна обрати будь-який медичний заклад і перевірити всі фінансові операції. Там є інформація, скільки коштів заклад отримав, скільки залишалось на рахунках закладу на початку або в кінці звітного періоду, на що заклад витрачає кошти, що купував, скільки витратив на заробітну плату працівників та багато іншого. Відкритість цих даних - це дуже хороший стимул для лікарень витрачати кошти ефективно і прозоро - а це означає кращу якість послуг для пацієнтів”, - зазначила Наталія Будяк.
На дашбордах можна знайти також інформацію про те, які медзаклади подали пропозиції на послуги за програмою медичних гарантій 2021 року; електронну карту місць надання первинної медичної допомоги; карту аптек, які працюють із програмою “Доступні ліки”, статистику щодо вакцинації населення тощо.
Також на зустрічі разом із десятками громадських організацій обговорили, як відбувається реформа в західному та східному регіонах та як громадські організації можуть співпрацювати з Національною службою здоров’я України.
Зустріч відбулася за підтримки Проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я”. Проект разом з НСЗУ проводить серію заходів для громадського сектору з метою покращення розуміння процесів трансформації системи охорони здоров’я, прав пацієнтів та їх захисту, посилення спроможності щодо комунікації змін у системі.