Повага до Лікаря.
Аби успішно подолати хворобу, важливо мати довіру та повагу до дій лікаря. Адже саме зміцнення здоров’я людей є його прямим професійним обов’язком, для виконання якого він роками набував необхідних знань, навичок і досвіду.
- Пропонуємо кілька рекомендацій, як встановити довіру на рівні “пацієнт – лікар”.
Правдиво розповідайте про свої симптоми. Нічого не приховуйте та водночас не додавайте того, чого не відчуваєте. Лише ваші щирі відповіді дозволять визначити правильний діагноз і виписати помічне лікування.
Якщо лікар призначив певні аналізи й обстеження, не ігноруйте їх. У разі нерозуміння, для чого вони необхідні, попросіть лікаря пояснити.
Коли лікар встановив ваш діагноз і прописав лікування – важливо дотримуватися всіх рекомендацій дуже чітко. Самостійно не потрібно нічого змінювати: ні додавати ліків, ні відкидати. Це забезпечить ефективне лікування та мінімізує ризики ускладнень.
Якщо не розумієте, для чого необхідні ті чи інші препарати, або чому якісь ліки відсутні у переліку рекомендацій, поставте лікарю уточнювальні запитання.
Якщо під час лікування ви вживали якісь ліки без припису, то не приховуйте цього від лікаря. Він має розуміти причини впливу на результати лікування, аби допомогти пацієнту одужати якнайшвидше.
Не варто самостійно проходити складні обстеження, як, приміром, комп'ютерну томографію, або вживати антибіотики. Їх доцільність може визначити лише фахівець. Пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров’ю.
У попередніх публікаціях ми розповідали про:
етику спілкування з медичними працівниками: https://www.facebook.com/nszu.ukr/posts/pfbid0NFJTb5HFip76VhxaR6fHidzKR2jHyT6xdSY3wbQhKUJ6ubRpkq89DgcrsXF8mj7al
правила звернень до лікаря: https://www.facebook.com/nszu.ukr/posts/pfbid02gZv1NaK7V4bPiMfacuFePMQuxC9JqCHKuNTm5849PVfVQ143KsYY214rCUakHv4bl
чи зобов’язаний сімейний лікар давати свій номер телефону: https://www.facebook.com/nszu.ukr/posts/pfbid0N3cgC9tGYXnntjDdA3aBMpFQwh2czkk8Wr7Qrcbaw3K6RSMewQKAn6oB4yZHXE3ol