1 серпня - Всесвітній день боротьби з раком легень.
Рак легень є одним із найпоширеніших видів раку у всьому світі і, зокрема, в Україні. На ранніх стадіях цей вид раку найчастіше протікає безсимптомно, але саме на початкових стадіях лікування є найбільш ефективним.
Найпоширеніші симптоми раку легень:
кашель, який не зникає та погіршується;
відхаркування кров’ю або мокротинням червоно-коричневого кольору,
біль у грудях, який посилюється при глибокому диханні, кашлі або сміху,
хрипи,
втрата ваги та апетиту,
задишка,
постійне відчуття втоми або слабкості,
інфекції, зокрема бронхіт та пневмонія, не проходять або повторюються.
Більшість із цих симптомів можуть спричиняти інші захворювання. Проте якщо ви помітили один чи кілька з цих симптомів, зверніться до свого лікаря. Якщо рак діагностують на ранній стадії, лікування буде більш ефективним, а шанси одужати зростуть.
Причини раку легень
За даними статистики, найчастіше від раку легень помирають курці. Куріння в кілька разів підвищує ризик раку легень. Що довше та частіше ви курите, то вищий ризик. Не тільки сигарети, а й сигари та люльки спричиняють рак легень. Пасивні курці також потрапляють в зону ризику.
Рак легень також можуть спровокувати забруднене повітря та навколишнє середовище. Зокрема, причиною раку може стати радон – газ, який не має запаху та кольору і виділяється в результаті розпаду урану в ґрунті, і азбест - група мінералів, які використовують для виробництва вогнетривких, ізоляційних і кислототривких матеріалів. Саме азбестовмісний пил є канцерогенним і викликає, зокрема, рак легень
Якщо у вас був рак легень, це підвищує ризик його виникнення знов. Ризик може підвищитись, якщо ваші батьки, брати, сестри, інші родичі хворіли на рак легень. Це в першу чергу пов’язано з тим, що, можливо, ви дотримуєтесь подібного способу життя, зокрема – курите, та піддаєтесь такому самому впливу навколишнього середовища, як і вони.
Профілактика та рання діагностика раку легень
Основний метод такої діагностики рентгенологічне дослідження. Рентгенівський знімок допоможе виявити пробему на ранній стадії.
Щоб зменшити ризик захворювання на рак легень не куріть, дотримуйтесь здорового способу життя та проходьте профілактичні обстеження.