A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Оратівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Оратівської селищної ради

НСЗУ дає поради щодо хороших та взаємоввічливих стосунків між сімейними лікарями та пацієнтами.

Програма реімбурсації-2021: ліки для профілактики та лікування серцево-судинних хвороб отримали вже понад 1,4 млн українців

Програма реімбурсації-2021: ліки для профілактики та лікування серцево-судинних хвороб отримали вже понад 1,4 млн українців У 2021 році для лікування серцево-судинних захворювань лікарі виписали пона 3,9 млн е-рецептів. Для вторинної профілактики інфарктів та інсультів понад 392 тисячі е-рецептів.  Сьогодні - Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. В Україні щодругий хворий на артеріальну гіпертензію не знає про свій стан. Артеріальна гіпертензія - стійке підвищення артеріального тиску внаслідок якого порушуються структури і функції серця та судин. Навіть незначне підвищення тиску призводить до структурних змін в органах-мішенях: очах, серці, головному мозку, нирках. За кілька років у пацієнта можуть сформуватися стійкі тяжкі хронічні захворювання.  Що вищий рівень артеріального тиску, то більший ризик розвитку серцевих захворювань, інфаркту та інсульту. Регулярне вимірювання тиску допоможе виявити проблему ще на початковому етапі, вчасно звернутися до лікаря та уникнути небажаних наслідків. Важливо пам’ятати: - для дорослої здорової людини оптимальним є артеріальний тиск 120/80 мм ртутного стовпчика. - за рекомендаціями Європейського товариства кардіологів, тиск 140/90  і вище є підставою для встановлення діагнозу “артеріальна гіпертензія”.  - при вимірюванні тиску вдома приводом для звернення до лікаря є показник 135/85 мм ртутного стовпчика або вище. Якщо показники тиску високі, слід звернутися до свого сімейного лікаря. Він надасть кваліфіковані поради щодо профілактики артеріальної гіпертензії, оцінить чинники серцево-судинного ризику та, за потреби, призначить додаткові лабораторні та діагностичні обстеження. Якщо стан вимагатиме консультації вузького спеціаліста, випише електронне направлення до кардіолога. Ці всі послуги та обстеження будуть для пацієнта безоплатними. Сімейний лікар може виписати електронний рецепт на ліки від серцево-судинних захворювань, що входять до програми «Доступні ліки». На сьогодні в ній 229 торгівельних найменувань препаратів  для лікування цих захворювань. У 2021 році для лікування серцево-судинних захворювань лікарі виписали пона 3,9 млн е-рецептів. А для вторинної профілактики інфарктів та інсультів понад 392 тисячі е-рецептів. Ці лікарські засоби з'явилися у Національному реєстрі з 16 лютого 2021 року. Тож від початку року понад 1 млн 180 тисяч пацієнтів отримали ліки від серцево-судинних хвороб. Та 283 тисячі пацієнтів - за три місяці цього року - отримали препарати для профілактика інфаркту та інсульту. Препарати пацієнт отримує в аптеці безоплатно або з незначною доплатою. Регулярне та безперервне вживання ліків убезпечить від ускладнень гіпертензії.  Сьогодні не існує іншого способу запобігти ускладненням гіпертензії - інсульту, інфаркту, ураженню нирок, судинній деменції - окрім дотримання здорового способу життя та щоденного прийому ліків. Людина з артеріальною гіпертензією має знати, що лікування її є пожиттєвим. 

08:49 18.05.2021

Вітання з Всесвітнім днем медичної сестри.

   День медсестри, офіційна назва свята — Міжнародний (Всесвітній) день медичної сестри, щороку відзначають 12 травня. В Україні День медсестер почали святкувати у 1997 році.Цікаво, що вперше ідея святкувати День медсестер була запропонована понад 60 років тому і відзнати його почали у 1965 році. А 45 років тому ICN (Міжнародна Рада медсестер) офіційно прийняла рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, однією із засновниць служби сестер милосердя під час Кримської війни. Завдяки її самовідданості вдалося врятувати життя багатьом воїнам. Ця чутка жінка змінила ставлення не тільки до праці доглядальниць, завдяки їй народилася нова професія — медична сестра.

08:21 12.05.2021

COVID-19: обсяг безоплатних послуг на первинній ланці медичної допомоги

COVID-19: обсяг безоплатних послуг на первинній ланці медичної допомоги Пацієнт з підозрою на COVID-19, який не має декларації, має право на отримання первинної медичної допомоги, зокрема, на консультацію лікаря і тестування на визначення антигену SARS-CoV-2.  Саме лікарі первинної ланки відіграють важливу роль у боротьбі з COVID-19 в Україні. Вони є точкою входу у медичну систему для пацієнта. Адже не всі пацієнти з COVID-19 потребують лікування в стаціонарі. Багато людей лікуються від коронавірусу вдома, під наглядом свого лікаря, з яким уклали декларацію. У сімейного лікаря, терапевта чи педіатр можна отримати консультації щодо лікування легкої форми COVID-19., пройти тестування швидким тестом на антиген. Вони надходять до регіональних Департаментів охорони здоров'я, які розподіляють їх на медичні заклади, які надають первинну допомогу. Важливо знати, що з підозрою на COVID-19 до Центру надання первинної медичної допомоги пацієнт може звернутися, не маючи декларації. Він отримає консультацію лікаря, а також тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Згідно з наказом МОЗ про організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірус, пацієнтів із легкою та середньою тяжкістю захворювання, які не мають показань до госпіталізації, рекомендовано лікувати в амбулаторних умовах. Рішення про лікування в амбулаторних умовах приймає лікар з надання первинної медичної допомоги після клінічної оцінки стану пацієнта та оцінки безпеки його домашнього середовища. Сімейний лікар може обирати спосіб зв’язку з пацієнтом. Це може бути або особистий номер, або робочий месенджер, чи робочий мобільний центру первинної медичної допомоги. В будь-якому разі при лікуванні в домашніх умовах пацієнта з COVID-19 не мають залишати напризволяще. Його стан контролюють медичні працівники закладу первинної медичної допомоги. Якщо у пацієнта погіршився стан здоров’я і з’явились інші симптоми, які не становлять загрози для життю, дзвонити своєму лікарю потрібно в робочі години. Комунікація з лікарем має відповідати нормам етики. Натомість невідкладна ситуація потребує невідкладної допомоги, а це - дзвінок на 103. За зверненням по телефону лікар центру екстреної медичної допомоги консультує пацієнтів з питань коронавірусної хвороби цілодобово.  За потреби, бригада швидкої приїжджає на виклик і оцінює стан пацієнта. Якщо є необхідність, пацієнта транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусом. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. І далі стан пацієнта контролюватиме лікар, з яким укладена декларація.

14:59 11.05.2021

Пакет медичних послуг у твого сімейного лікаря

Понад 30,1 млн пацієнтів обрали свого лікаря у 1623 закладах ПМД. Нагадаємо, які послуги можна отримати пацієнту у лікаря ПМД, з яким укладено декларацію.  Лікар первинки – сімейний лікар, терапевт і педіатр – той, кого пацієнт бачить першим, коли звертається по медичну допомогу. Цей лікар спостерігає за здоров’ям пацієнта, ставить діагнози та лікує найпоширеніші хвороби. У сімейного лікаря, терапевта, педіатра безоплатно можна отримати такі послуги: 1. Динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, в тому числі - із діагностованими хронічними захворюваннями; 2. Діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів тощо.  3. Вакцинація дітей і дорослих за Національним календарем щеплень . 4. Надання консультацій (наприклад, щодо дієти, здорового способу життя тощо).  5. Ведення неускладненої вагітності. 6. Направлення до вузьких спеціалістів. 7. Надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам. 8. Рецепти на ліки, зокрема за програмою «Доступні ліки». 9. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.  10. Загальний аналіз сечі. 11. Вимірювання рівня глюкози та холестерину, тропоніни.  12. Швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити. 13. Вимірювання тиску, ваги, зросту, окружності талії.  14. Електрокардіограма. !5. Довідки, листки непрацездатності. Повний перелік послуг на первинці міститься в наказі МОЗ за посиланням.

11:07 06.05.2021

БЕЗОПЛАТНІ АНАЛІЗИ І ШВИДКІ ТЕСТИ НА ПЕРВИНЦІ

Які дослідження можна зробити у закладах первинної медичної допомоги Розпочинаємо серію матеріалів про ліки та дослідження, які держава уже оплатила для пацієнтів. Сьогодні нагадуємо, які тести та аналізи входять у безоплатний гарантований пакет медичних послуг первинної допомоги і що робити, якщо у вас вимагають за них гроші у медзакладі.

11:02 06.05.2021

ДОРОЖНЯ КАРТА ВАКЦИНАЦІЇ ВІД КОВІД-19

Дорожня карта із впровадження вакцини проти  COVID-19 МОЗ розробило та затвердило «Дорожню карту із впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках».

08:48 27.04.2021

“Всесвітній тиждень імунізації. Попередь. Захисти. Зроби щеплення.”

Всесвітній тиждень імунізації (World Immunization Week) проводиться у другій половині квітня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Спочатку цей захід називався Європейської тижнем імунізації і охоплював, відповідно, тільки країни Старого Світу, однак поступово до нього приєдналися й інші континенти. Щорічно, починаючи з 2005 року, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень імунізації.

08:39 27.04.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень